Kroužek mladých hasičů

Informace:

Mladí hasiči mladší se schází každé úterý od 17:00 hod na hasičárně.

Skupina starších MH má schůzky ve čtvrtek od 17hod tamtéž.

Vedoucí kroužku:
Trojanová Jana 604 687 315
Kouba Roman 603 990 849
Budiš Michal 737 190 379
Koubová Vendula  
Trejtnar Daniel  
Samuel Fogl  
Členové mladých hasičů:
Břinčil Lukáš Leicht Jan
Břinčil Marek Leicht Sebastian
Břinčilová Kristýna Leicht Tobiáš
Budiš Kryštof Martínková Monika
Budišová Michaela  
Dušková Natálie Trejtnar Matěj
Fogl Samuel Trojan Daniel
Hejlová Amálie Štěpánka Trojan Vojtěch
Hejlová Eliška Vágnerová Anděla
Hrdinová Martina Vágnerová Ema
Kosek Jan Všetička Vlastimil ml.
Kosková Eliška Zigáček Vítězslav
   

 

Z aktivit kroužku:

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012

V tomto seznamu najdete informace o akcích...

7.2.2020 Zkoušky odbornosti
 

Martina Hrdinová je Preventistou-juniorem
Eliška Kosková je Preventistou-juniorem
Vojtěch Trojan je Strojník-junior
Lukáš Břinčil je Strojník-junior

Vítězslav Zigáček je Preventista
Sebastian Leicht je Preventista
Monika Martínková je Preventista

17.10.2015  Závod požární všestrannosti Dolní Dobrouč
  Již podruhé jsme se vydali do Dobrouče na zahájení nové sezóny hry Plamen. Tentokrát příšerné počasí, ale všechno štěstí na naší straně! Vezeme si 9. místo z 34 družstev!!!
13.-16. srpna  Soustředění na Kašparově chatě
fotogalerie
      

Letos se družstva Borců, Rebelů a Příšer utkala o první místo celotáborové hry velmi náruživě. Ani celodenní výlet z Neratova přes rozhlednu Anenský vrch až na pevnost Hanička nevzal mladách hasičům sílu bojovat. Nakonec jsme byli vítězi všichni! Medaili, diplom a sladkou odměnu dostal každý a Daniel Trejtnar i cenu za svědomité vedení naší kroniky.

27.6.2015  Oslavy v Lichkově
fotogalerie
     

Lichkovští hasiči pořádali oslavy založení SDH a požádali naše Mladé hasiče, aby pomohli vyplnit program požárními útoky. Oslavy se velmi povedly a my děkujeme za pozvání.

 
6.6.2015  Toulání kolem Orlice
        

Jako každý rok jsme se vydali na jednu z tras těchonínského pochodu Toulání kolem Orlice. Tentokrát máme bezmála 23km v nohách!

29.5-30.5.2015  Hra Plamen – Mladkov
fotogalerie
      

Tradiční hlavní závod hry Plamen pro nás letos začala velmi dobře, po prvním dnu jsme byli velmi vysoko v pořadí družstev. Konkurence je však velká, takže na nás nakonec čekalo „pouze“ 24. místo.

16.května 2015  Okrsková soutěž v Mladkově
fotogalerie
   

Konečně naše družstvo Mladých hasičů ochutnalo vítězství. V konkurenci družstev z okrsku jsme v kategorii mladších i starších získali první místa. 

  
8.-9.května 2015 Závod ve Svatém Jiří
        

Dvoudenní soutěž bereme jako přípravu na hlavní závod hry Plamen. Tentokrát jsme skončili na 16. místě.

8.května 2015 Společný výlet za „pokladem“
        

Zapojili jsme se do celosvětové hry Geocaching a dobyli první cache v okolí obce Svatý Jiří.

28.dubna 2015 Zkoušky odbornosti
           

Daniel Trejtnar a Tobiáš Leicht složili zkoušky pro odznak Kronikář, Kristina Břinčilová, Anděla Vágnerová a Jakub Tomeš mají odznak Strojník junior a Marek Břinčil, Petr Dušek ml., Kryštof Budiš a Sebastian Leicht odznak Preventista junior.

18. října 2014 Závod požární všestrannosti v Dolní Dobrouči
           

Nová sezóna hry Plamen začala ZPV v Dolní Dobrouči, kde jsme se umístili na 30. místě

14.-.17.8. 2014 Akce MADA 2014 - soustředění Mladých hasičů na Kašparově chatě na Adamu
fotogalerie
          I letošní prázdniny byly ve znamení hasičského Soustředění MADA. Opět jsme s našimi mladými nadějemi vyšli z Vlčkovic na Kašparovu chatu na Adamu a nestačili se divit, jak o rok starší tým mladých hasičů zvládl výšlap rychle a hbitě. Však hned druhý den ráno jsme jejich fyzickou zdatnost prověřili pochodem z Adamu do Pastvin. Po cestě nás čekaly bodované hry a příprava oběda. Menu bylo ryze turistické - kotlíková gulášová polévka. Někteří si nasbírali houby, jiní zvolili pomalé vaření brambor a párku, které každý tým dostal do batůžku.
       S výsledky našeho snažení jsme byli nadmíru spokojeni - hlad je největší kuchař! Víkend na Adamu byl dále ve znamení dešťových přeháněk, takže kromě šipkované v lehkém dešti a fyzicky náročnějších her venku, jsme se tentokrát vyřádili i společenskými hrami uvnitř chaty. 4 noci a 3 dny strávené společně měly příjemný vliv na vztahy mezi dětmi a budeme se těšit na příští rok.
30.5.2014 Soutěž MLADKOV
fotogalerie
Hlavní závod hry PLAMEN
24.5.2014 pochod Toulání kolem Orlice 2014
fotogalerie

Opět po roce, v sobotu 24. května 2014, jsme s vybranými mladými hasiči vyrazili na Toulání kolem Orlice. I letos se opékaly párky na Boudě a i letos je do cíle doprovodil malý deštík – asi už to bude tradice. 

 

13.5.2014 soutěž O pohár obce Svatý Jiří
fotogalerie
Před oficiálními závody hry Plamen jsme naše hasiče vzali na dvoudenní soutěž O pohár obce Svatý Jiří. 
Večerní diskotéku i noc strávenou ve stanech si děti užily jak se patří. Na druhý den všichni zabojovali a obsadili 19. místo! Fotky ze závodů jsou k vidění vefotogalerii
3.5.2014 Mladí hasiči v zábavném centru TONGO Hradec Králové
fotogalerie
V rámci hry Plamen jsme s MH 3. května 2014 vyrazili do zábavního centra Tongo v Hradci Králové. Výlet se i přes nepřízeň počasí vydařil. 
22.4.2014 Zkoušky odbornosti 
  Dne 22. dubna 2014 složili zkoušky odbornosti další členové hasičského družstva. Strojníky juniory jsou od nynějška Daniel Trejtnar a Tobiáš Leicht. Preventisty juniory jsou Samuel Fogl, Kristina Břinčilová, Eliška Hejlová a Anděla Vágnerová.
12.10.2013 závod v Horní Čermné
fotogalerie
Dne 12. 10. jsme se zúčastnili závodu požární všestrannosti v Horní Čermné.  Poskládali jsme celkem dvě hlídky za mladší kategorii.
Hlídka 1 byla ve složení - Leicht Tobiáš, Břinčilová Kristína, Fogl Samuel, Tomeš Jakub a Trejtnar Daniel.
Hlídka 2 byla ve složení - Hejlová Eliška, Vágnerová Anděla, Vágnerová Anežka, Zigáček Vítězslav a Dušek Petr.
Závodů se zúčastnilo 32 družstev. Těchonín se umístil na 26.místě. Počítal se čas 1 hlídky.
Děti nasbíraly trestné body za střelbu ze vzduchovky, zdravovědu a základy topografie. I tak jsme byli s výsledky spokojeni. A těšíme se na další závody.
8.9.2013 Soutěž o pohár starosty obce Dolní Dobrouč
  Soutěž o pohár starosty obce Dolní Dobrouče se uskutečnila 8. září 2013. Naše prokletá disciplína Štafeta dvojic se opět ukázala býti nad síly našich svěřenců, takže na nás zbylo pouze 21. místo. I tak jsme spokojeni alespoň s požárním útokem.
9.-.11.8.2013 Akce MADA 2013 - soustředění Mladých hasičů na Kašparově chatě na Adamu
fotogalerie
Vedoucí družstva Mladých hasičů (a jejich rodinní příslušníci a druhé polovičky) zorganizovali soustředění na Kašparově chatě na Adamu. Tři dny plné her a pilného snažení splnily svůj účel. Děti jsme domů vrátili zdravě unavené a plné zážitků. Fotky ze soustředění jsou k vidění ve fotogalerii.
22.6.2013 Soptíkův závod zručnosti
fotogalerie
V sobotu 22. června 2013 nastoupili mladí hasiči na vlak a odjeli do Lichkova, zúčastnit se Soptíkova závodu zručnosti. Tým A obsadil 4. místo (Eliška, Vendulka a Kristinka), tým B 9. místo (Tobiáš, Kryštof a Sam). Fotky ze závodů najdete ve fotogalerii
31.5.2013 soutěž v Dolní Lipce - hra PLAMEN
  V pátek 31. května 2013 se uskutečnily pravidelné závody hry Plamen – tentokrát v Dolní Lipce. Svoji oficiální premiéru v hasičském sportu zvládli naši mladí hasiči dobře. Obsadili 26. místo.
25.5.2013 pochod Touláníí kolem Orlice 2013
fotogalerie
V rámci hry Plamen jsme 25. května 2013 s Mladými hasiči vyrazili na pochod Toulání kolem Orlice. Trasu 13 km zvládli bez větších obtíží, včetně prohlídky Dělostřelecké tvrze Bouda a opečení párku u bunkru. Do cíle děti provedl malý deštík, ale mladí hasiči vše zvládli s úsměvem. Fotky z pochodu najdete ve fotogalerii.
19.5.2013 soutěž O pohár obce Lukavice
fotogalerie
V neděli 19. 5. 2013 jsme se s našimi dětmi z SDH Těchonín vydali do Lukavice u Letohradu na soutěž O pohár starosty obce. Jeli jsme 4 vedoucí (Lenka Dušková, Jana Trojanová, Michal Budiš, Žaneta Budišová) a 13 dětí (Kristinka Břinčilová, Eliška Hejlová, Vendulka Koubová, Monča Martínková, Anďa Vágnerová, Natálka Vaníčková, Kryštof Budiš, Péťa Dušek, Sam Fogl, Tobiáš Leicht, Kuba Tomeš, Dan Trejtnar, Vojta Žofka), v neposlední řadě řidič naší hasičské Avie, pan Petr Dušek mladší.
Pro naše mladé hasiče to byla první soutěž v požárním sportu – své síly, schopnosti a zručnost poměřovali s ostatními týmy v požárním útoku a štafetě dvojic.
 V požárním útoku měli při prvním pokusu čas 0:66:01, když se na pravém proudu nezdařilo hned napojit proudnici. Děti to však nevzdaly, za mohutného povzbuzování zabojovaly a platný pokus zvládly! Druhý pokus se jim podařil za 0:29:33, což znamenalo 17. místo.
Mezi oběma útoky si děti zaběhly štafetu dvojic. Zde se moc nedařilo, do cíle však obě družstva doběhla, a nejen vedoucí, ale hlavně děti nyní přesně vědí, co a jak dělat a nedělat.
Tato pohárová soutěž byla pro všechny jakousi generálkou na hru Plamen. Děti si ověřily svoji odolnost vůči nervozitě a trémě a myslím, že to zvládly.
Na závěr chceme poděkovat SDH Studené za zapůjčení dodávky pro převoz dětí a panu Romanu Leichtovi za odvoz dětí!
31.3.2013 návštěva profesionálních hasičů v Ústí nad Orlicí
fotogalerie
Další akcí mimo pravidelné schůzky s MH byla návštěva profesionálních hasičů v Ústí nad Orlicí 31. března 2013. Plošina, jeřáb i vodní dělo udělalo na budoucí hasiče velký dojem. Fotky k vidění ve fotogalerii.
2.3.2013 Plavecký bazén v Ústí nad Orlicí
fotogalerie
V rámci hry Plamen jsme 2. března 2013 s Mladými hasiči vyrazili do Plaveckého bazénu v Ústí nad Orlicí. Děti byly nadšené - nikdo se neutopil. Fotky  k vidění ve fotogalerii.
únor 2013 zkoušky odbornosti -  Preventista junior
  Pět členů našeho dětského hasičského týmu získalo kvalifikaci PREVENTISTA-JUNIOR. Stalo se tak po zkoušce, na kterou se pilně připravovali a byli výborní. Za odměnu jsme s nimi vyrazili do krytého bazénu v Ústí nad Orlicí.
29.-30.11.2012 Školení vedoucích v Nekoři
  29.- 30. listopadu 2012 se konalo školení vedoucích v Nekoři. Školení se zúčastnily Lenka Dušková a Jana Trojanová. Na základě absolvování školícího kurzu a složené zkoušky získaly kvalifikaci III. stupně vedoucího mládeže SH ČMS ,,minimum“.
13.10.2012 branný závod v Kunčicích
fotogalerie
Dne 13. 10. 2012 se družstvo mladých hasičů zúčastnilo branného závodu na Kunčicích. Celkem jsme poskládali dvě hlídky a to ve složení:
Hlídka A: Kopecký David, Žofka Vojtěch, Břinčilová Kristína, Leicht Tobiáš, Tomeš Jakub 
Hlídka B: Fogl Samuel, Hejlová Eliška, Koubová Vendula, Budiš Kryštof, Trejtnar Daniel
Náhradní: Kopecký Bohumil
Na trase, která měřila 1400m měly hlídky za úkol plnit disciplíny a to střelba ze vzduchovky, uzle, zdravověda, topografické značky, požární ochrana a překonání překážky po vodorovném laně.
Hlídka A zaběhla trať 26,23 minut. K tomu to času jim byly ještě připočteny trestné body – střelba 12 bodů, uzle 3 body, zdravověda 5 bodů a požární ochrana 1 bod. Z toho jim byl vypočítán celkový čas 0:47:23.
Hlídka B zaběhla trať za 28,42 minut a získala trestné body – střelba 10 bodů, uzle 3 body, topografie 5 bodů a zdravověda 13 bodů. Celkový výsledný čas 0:59:42.
Celkově jsme skončili na 29.místě a to ze 33.družstev. I když jsme měli na přípravu jenom měsíc a pro děti to bylo určitě těžké, se vše za tak krátkou dobu naučit, byli jsme s výsledkem spokojeni.

 

Ocenění:

Na doplnění diplomů a pohárů pracujeme....


Zpracováno systémem WEBEasy od firmy TH SOFT. Vytištěno ze stránek www.hasici-techonin.cz 13. 6. 2024, 02:26