icon_white_edit
icon_white_mail
icon_white_search
icon_white_tree
icon_white_home

Novinky - informace - sdělení:

  
rok 2021 rok 2020 rok 2019 rok 2018 rok 2017 rok 2016 rok 2015 rok 2014 rok 2013 rok 2012 rok 2011

 

 

 

2021


 

 

 

2020


V pátek 28.8.2020 zveme širokou veřejnost na LETNÍ KINO - ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI (u hasičské zbrojnice). Od 20:15 se bude promítat film JEŽEK SONIC a od 22:00 hodin "FILM na přání...". Tradiční bramboráky a další bohaté občerstvení zajištěno.

 

 

2019


V sobotu 8.6.2019 spolupořádáme pochod Toulání kolem Orlice. Od odpoledních hodin až do noci bude u hasičárny koncert kapel KAMARÁD KRTEČEK (Praha) a INV (Jablonné nad Orlicí) + bohaté občerstvení po celý den. (www.toulanikolemorlice.cz)

 

 

Ve čtvrtek 3.1.2019 byla výjezdová jednotka povolána k uvolnění uvízlého kamionu nad rybárnou.

 

 

2018


V sobotu 2.6.2018 spolupořádáme pochod Toulání kolem Orlice. Od odpoledních hodin až do noci bude u hasičárny koncert kapel KAMARÁD KRTEČEK (Praha), STRINGUARDS (Chrudim), YELLOW FROCK (Praha) + bohaté občerstvení po celý den. (www.toulanikolemorlice.cz)

 

sobotu 19. 5. se družstva dětí a družstvo mužů zúčastnili okrskové soutěže, která se konala v Dolních Boříkovicích. Mladší děti obsadily 3. místo, starší děti skončily na 2. místě a naši muži v kategorii MUŽI II. zvítězili.

pondělí 30. dubna se v okolí hasičárny koná tradiční Pálení čarodějnic. Přijďte se pobavit, občerstvit, ohřát u ohýnku!

 

 

V sobotu 24. února 2018 Vás zveme na Hasičský ples SDH Těchonín, který se koná v sále Hostince U mostu od 19:30 hodin. Připraven je pro Vás program, zajímavá tombola, bohaté občerstvení a hlavně spousta zábavy při tanci i poslechu - zahraje nám skupina KA BAND. Přijďte se pobavit a podpořit tak i činnost Spolku dobrovolných hasičů v Těchoně.


 

 

 

2017


V pátek 8. 12. 2017 se od 18hod v penzionu Otmarka konala 71. výroční valná hromada SDH Těchonín. Coby hosté se schůze též zúčastnili zástupci SDH Lichkov, SDH Studené, pan Jiří Bartoníček (člen VV OSH, starosta SDH Heřmanic a starosta okrsku č.24) a starosta obce Těchonín - Daniel Krejsa. Na schůzi se zvolil nový hospodář sboru z důvodu složení funkce dosavadní hospodářkou Martinou Foglovou - stal se jím Roman Hrdina, přivítali se noví členové sboru (během r. 2017 jich do SDH Těchonín vstoupilo 5), Alena Hejlová a Roman Kouba obdrželi od starosty sboru čestné uznání za práci kolem sboru a starosta Michal Budiš a člen Jiří Jiráska obdrželi stužku za věrnost sboru - 20 let. O kulturní vložku z kraje schůze se opět postarali mladí hasiči, scénky byly velmi povedené!

V úterý 5. 12. 2017 vyjeli členové zásahové jednotky odklidit popadané stromy - za rybárnou ve směru na Jablonné nad Orlicí.

V sobotu 25. 11. 2017 se v Ústí nad Orlicí konalo školení preventistů. Za náš sbor se zúčastnili Budiš Michal a Lukáč Andrej.

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 se v Králíkách konalo shromáždění představitelů SDH OSH Ústí nad Orlicí, za náš sbor se zúčastnili starosta Michal Budiš a velitel Petr Dušek.

V pátek a sobotu 10. - 11. 11. 2017 proběhlo v Nekoři školení a přezkoušení vedoucích mladých hasičů. Všichni naši vedoucí (Dušková Lenka, Trojanová Jana, Budiš Michal, Kouba Roman) přezkoušení úspěšně zvládli!

V neděli 29. 10. 2017 vyjeli členové zásahové jednotky na Dolní Těchonín odklidit 2 stromy pokácené vichřicí.

 

V sobotu 26. 8. 2017 vás všechny srdečně zveme na Loučení s prázdninami.

 

 

V sobotu 1. 7. 2017 - výjezd k dopravní nehodě osobního automobilu v Těchoníně - Celném. [ fotogalerie ]

V neděli 18. 6. 2017 se v Lichkově na bojišti konalo námětové cvičení na téma nebezpečné chemické látky. Z naší výjezdové jednotky se zúčastnili Dušek Petr, Kalous Milan, Kouba Roman, Lukáč Andrej, Vaníček Lukáš. [ fotogalerie ]

V pondělí 12. 6. 2017 se čistil kanál u slepičárny v Těchoníně - Michal Budiš, Roman Kouba a obecní pracovník Jiří Junek.

V sobotu 20. 5. 2017 proběhla v Lichkově okrsková soutěž - družstvo starších MH se umístilo na 3. místě, mladší A družstvo vybojovalo 1. místo, mladší B družstvo se umístilo na 5. místě. Družstvo žen i družstvo mužů získali místo 3. [ fotogalerie ]

Ve středu 10. 5. 2017 byl výjezd k požáru sklepního prostoru rodinného domu v Těchoníně - Stanovníky.

V sobotu 30.4. 2017 vás zveme na tradiční pálení čarodějnic, které se bude konat u hasičárny od 16 hodin. Bohaté občerstvení zajistí hasiči, dobrou náladu s sebou ale přineste vy :) [ fotogalerie ]

 

 

V pátek 31.3.2017 naše jednotka měla hned 2 výjezdy k hlášeným požárům. První výjezd byl po půl třetí odpoledne k požáru trávy v Těchoníně u vlakového nádraží, druhý nedlouho nato k požáru lesního porostu u Sobkovic, kde doutnala hrabanka po pálení.

V sobotu 11.3.2017 proběhla v Ústí nad Orlicí schůze - školení funkcionářů SDH. Z našeho sboru se zúčastnil starosta Michal Budiš.

V sobotu 25.2.2017 Těchonínem opět procházel masopustní průvod. Náš sbor (jako již tradičně) vypomohl s občerstvením pro účastníky v hasičárně.

 

 

 

2016


Dne 16.12.2016 od 17,00hod se konala Výroční valná hromada našeho sboru Těchonín v penzionu Otmarka, kterou navštívili členové SDH Studené, SDH Lichkov, pan Jiří Bartoníček ( člen VV OSH, starosta SDH Heřmanic a starosta okrsku č.24),starosta obce Těchonín Daniel Krejsa a sponzor našeho sboru Aleš Nepustil. Na úvod si připravili kulturní program mladší a starší hasiči. Při této příležitosti byli uděleny stužky za věrnost sboru - Filip Ladislav (70let), Karel Vencl (50let), Budiš František (50let), Motyčka Jan (50let) a Liebich Ladislav (40let). Také se předala čestná uznání od sboru - Milan Kalous, Lukáš Vaníček a Lucka Vaníčková. Volil se také nový výbor, kvůli odstoupení z funkcí starosty (Vlastimil Všetička), jednatele (Hana Všetičková) a účetní (Lucie Vaníčková). Novým starostou SDH Těchonín je Michal Budiš. Fotografie z VVH jsou k vidění ve fotogalerii.

8.12.2016 se naše zásahová jednotka zúčastnila námětového cvičení na Podskaláku na Studeném. Zúčastnili se ho i sbory z okolí a to Studené, Mladkov a Lichkov. Téma námětového cvičení byla ZDRAVOVĚDA.

5.12.2016 se uskutečnil u hasičské zbrojnice Mikuláš. Fotky k vidění ve fotogalerii.

V listopadu se konalo další školení, kterého se zúčastnil Michal Budiš a to bylo referent prevence a ochrany obyvatelstva.

Poslední víkend v srpnu a zároveň letních velkých prázdnin jsme uspořádali akci "Loučení s prázdninami" kde se grilovalo selátko. [ plakát ] . Fotky k vidění ve fotogalerii.

Dne 10.8. naši členové sboru čistili kanál pod silnicí u Lesovny - Petr Dušek, Michal Budiš a Roman Kouba. Fotka ve fotogalerii.

5.8.2016 byl náš sbor osloven k likvidaci sršního hnízda u paní Kavkové v Těchoníně. Tento úkol si vzal na starost velitel sboru a zároveň velitel zásahové jednotky Petr Dušek.

I v letošním roce nás bohužel neminul výjezd k požáru. Naši členové vyjeli po oznámení místním občanem do místních rybáren. Díky jejich rychlému zásahu nedošlo k velkým majetkovým škodám. Po jejich příjezdu ihned zavovali i profesionální hasiče.

Další krásnou událostí byli narozeniny našich členů. Paní Květoslava Wančová 70let a pan Antonín Jelínek 70let. Gratulujeme a přejeme Vám hodně štěstí, zdraví a životní pohody.

Ráda bych Vám také oznámila, že letos proběhli i dvě svatby našich členů. Zuzana Jurová a Tomáš Fogl, která se uskutečnila 2.července  a druhou měli Petr Vašata a Eliška Nastoupilová dne 6.srpna. Novomanželům ještě jednou moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí a lásky do manželství.

V pátek 15.7. proběhla tradiční Časovka horských kol "O pouťový koláč", na kterém jsme zajistili pro účastníky závodu a fanoušky tohoto sportu bohaté občerstvení a posezení na hasičárně. Zajišťovali jsme i po dobu závodu bezpečnost závodníkům.   [ plakát ]

Nejvýznamnější akcí, na kterou se náš sbor od jara připravoval, byly oslavy založení výročí našeho sboru - 70let. Uskutečnily se dne 25.6.2016 od 14hod. pod místní základní školou. Na tuto akci se přijeli podívat i zástupci z okolních hasičských sborů. Na úvod si vzal slovo starosta sboru Vlastimil Všetička a seznámil přítomné se stručnou historií našeho SDH Těchonín. Po něm si vzal slovo starosta obce Těchonín Daniel Krejsa a také nám přednesl pár vět o těchonínských a celenských hasičích. Po proslovech následoval program, který jsme si pro zúčastněné připravili. Měli jsme pro ně nachystané vystoupení místní školky a základní školy Těchonín, za což všem účinkujícím moc děkujeme, vystoupení šermířů z Dolní Dobrouče, hereckou ukázku od divadelního souboru Bouda, hudební vystoupení pana Štěrby, ukázku požárního útoku našich mladých hasičů a stříhání auta od profesionálních hasičů. Pro děti jsme zajistili skákací hrad, trampolínu a malování na obličej. To vše měly děti po celé odpoledne zdarma. Na závěr oslav nás večerem provázela kapela Petrowar. Chtěla bych poděkovat hlavně obecnímu úřadu Těchonín, fotbalistům Těchonín, hojistům Těchonín, rybářům Těchonín a členům našeho sboru. S jejich pomocí jsme mohli tuto akci uskutečnit.  [ plakát ] . Fotky z této akce jsou k vidění ve fotogalerii.

Další akcí, kterou jsme si připravili byla pro děti ,,Dětský den", který se uskutečnil 3.6.2016 pod místní základní školou. Pro děti jsme si opět připravili různé disciplíny, za které dostaly na konci balíček. Novinkou a překvapením pro děti bylo malování na obličej, z kterého byly děti nadšeny, stejně jako každý rok ze skákacího hradu. Poděkování patří všem, kdo se na tomto dni podílel, přiložil ruku k dílu a věnoval svůj volný čas dětem, a také sponzorům, díky kterým jsme mohli tento den uskutečnit a také paní Radce Krejčové, že nám předvedla ukázku z kynelogie.  [ plakát ] . Fotky ve fotogalerii.

6.5.2016 proběhlo námětové cvičení,pod vedením našeho sboru. Za pomoci lichkovského velitele Jana Faltuse jsme připravili námět na požár prasečáku, kdy se musela provést dálková doprava vody. Byli jsme pochváleni za provedení a zpracování cvičení velitelem Králických profesionálních hasičů. Cvičení se zúčastnili i sbory SDH Studené, SDH Lichkov a SDH Mladkov. Fotky z námětového cvičení jsou k vidění ve fotogalerii.

14.5.2016 proběhla okrsková soutěž na Dolní Moravě, kterého se zúčastnilo družstvo mužů a žen. Muži obsadili 3.místo a ženy 2.místo. Nejmladší mladí hasiči, označeni jako Těchonín B byli na 4.místě a Těchonín A na 1.místě. Starší mladí hasiči se umístili na 1.místě.

30.dubna 2016 proběhli tradičně Čarodějnice, které jsme uspořádali u hasičské zbrojnice. Místní základní škole moc děkujeme za vyrobení čarodějnice, kterou jsme společně potom zapálili.  [ plakát ] - Fotky k vidění ve fotogalerii.

Dne 23.4. 2016 proběhla jarní hasičská brigáda, na které se pilně uklízelo okolo a v hasičské zbrojnice a také připravovalo dřevo na čarodějnice. Děkuji všem, kteří si našli chvilku a brigády se zúčastnili. Fotky ve fotogalerii z brigády.

27.2.2016 náš sbor uspořádal Hasičský ples, který se konal v Hostinci U Mostu v Těchoníně.

V průběhu měsíce února se naši členové zúčastnili školení řidičů ve složení Roman Kouba, Michal Budiš, Jana Trojanová a Lenka Dušková.

6.2.2016 vypomohl náš sbor při Masopustu. V hasičské zbrojnici jsme připravili pro masopustní průvod pohoštění a pození. Fotky ve fotogalerii.

 

2015


Výroční valná hromada SDH Těchonín za rok 2015 proběhla 19.12. v penzionu Otmarka , kterou navštívili členové SDH Studené, starosta obce Těchonín Daniel Krejsa, sponzor SDH Aleš Nepustil a pan Jiří Bartoníček (člen VV OSH, starosta okrsku č.24, starosta SDH Heřmanice). Na úvod si připravili kulturní program naši mladí hasiči.Při této příležitosti byly uděleny stužky za věrnost k sboru: Budiš Bohuslav - 60 let a Vašata Petr - 10 let. Čestné uznání od sboru za práci s dětmi: Michalu Budišovi, Romanu Koubovi, Janě Trojanové a Lence Duškové. Další Čestná uznání za práci okolo sboru byla udělana: Petru Duškovi, Vlastimilu Všetičkovi, Haně Všetičkové, Andreji Lukáčovi, Janě Liebichové a Květoslavě Wančové a na závěr byla předána medaile za příkladnou práci ve sboru panu Ladislavu Liebichovi.   [ fotogalerie ]

Dne 6.12. proběhl Mikuláš u hasičské zbrojnice, kde jsme se podíleli na občerstvení pro návštěvníky.  [ fotogalerie ]

Další školení, které jsme ještě do konce roku stihli bylo 28.11. Bylo to školení na preventistu, kterého se zúčastnil Michal Budiš.

V úterý 10.11. se uskutečnilo školení hasiče III. stupně v Králíkách, kterého se zúčastnila celá naše zásahová jednotka (Vlastimil Všetička, Andrej Lukáč, Lukáš Vaníček, Kamil Kalousek, Roman Kouba, Milan Kalous, Libor Chládek, Petr Vašata), kromě velitele sboru, který už toto školení a zkoušky má.

Ve dnech 9.10.-10.10. a 16.10.-17.10. se náš velitel sboru Petr Dušek a zároveň velitel zásahové jednotky zúčastnil školení velitelů pro jednotky SDH obcí.

Dne 4.10. nás informoval místní občan pan Votrubec, že při venčení svých psů zaznamenal oheň u lesa. Snažil se ho nejdříve uhasit a zavolal panu Lukáčovi, aby jsme tam přijeli. Po jeho nahlášení jsme jeli na místo požáru a zaznamenali jsme oheň u posedu, který jsme vzápětí uhasili a byli povoláni hasiči z Králik k prolití terénu po ohni. [ fotogalerie ]

Starosta sboru Vlastimil Všetička a velitel sboru Petr Dušek se zúčastnili dvoudenního školení Ochrany obyvatelstva, které proběhlo 25.9.-26.9. na Seči. [ fotogalerie ]

V pátek 11. září ve 14,26 hod byla naše zásahová jednotka poslána k požáru zemědělské neobdělávané plochy - louky, kde se zjistilo, že to byl naštěstí planý poplach.

Náš sbor byl požádán o vyčištění komunikace u školky a školní jídelny, které proběhlo 11.zářífotogalerie ]

Pro náš hasičský sbor byla zakoupena nová motorová pila a auto nabíječka se startováním.

sobotu 29.srpna proběhla poslední akce našeho sboru pro letošní rok ,,Loučení s prázdninami“. Bylo připraveno bohaté občerstvení a nechybělo ani grilované selátko. Večerním překvapením bylo promítání filmu Babovřesky 3. [ fotogalerie , plakát ]

Dne 14.srpna 2015 v odpoledních hodinách vypukl požár na Hejnově. Před příjezdem jednotek HZS se k místu dostavilo několik občanů, kteří začali svými silami požár hasit. Nutno podotknout, že jednotka SDH Těchonín, byla vzdálená na dětském táboře, kdy i přes to se na místo její členové dostavili ještě před příjezdem jednotek SDH a HZS z okolí. Společnými silami byl požár během krátké chvíle uhašen a to i přes poměrně silné poryvy větru, který situaci nikterak nezlehčoval (autor: Pepa Sedláček). fotogalerie ]

Dne 17. července proběhla tradiční Časovka ,,Pouťový koláč". Zajistili jsme pro závodníky i fanoušky tohoto sportu bohaté občerstvení. Časovku si zajelo i pár mladých hasičů (Břinčilovi K.+ M.). A pro veliký úspěch jsme si zase pro děti zajistili malování na obličej od paní Lenky Malečkové ze Šedivce (foto Standa Studený). fotogalerie , plakát ]

Dne 8.července po večerní bouři byla povolána naše zásahová jednotka k odklizení a pořezání popadaného porostu v Těchoníně a na Celném.  [ fotogalerie ]

pátek 19.června. proběhl Dětský den nazvaný ,,Vítání léta“ pro místní školu, školku a ostatní děti z Těchonína. Opět byli nachystané různé disciplíny a skákací hrad se skluzavkou. Letos jsme si pro děti připravili ukázku od paní Krejčové s jejím psem a jízdu na poníkovi, kterou nám zajistil pan Jan Leicht ml.. Chtěla bych poděkovat všem, kteří pomohli s přípravou a uskutečněním tohoto dne a také všem našim sponzorům. fotogalerie , plakát ]

sobotu 6.června. proběhl pochod Toulání kolem Orlice, kde jsme opět vypomohli Těchonínskému spolku turistů a zajistili jsme pro ně a příznivce tohoto pochodu občerstvení, pohoštění a posezení u hasičárny. Pochod šla i menší část mladých hasičů a jejich vedoucí. Novinkou letošního pochodu bylo pro děti malování na obličej, které mělo veliký úspěch.   [ fotogalerie, plakát ]

29.5.2015 - Okresní kolo hry plamen v Mladkově
Této soutěže se zúčastní i naši mladí hasiči,
tak kdo má čast a chuť může se přijet na ně podívat a podpořit je. 

          

Dne 6.6.2015 všechny příznivce turistiky zveme
na pochod Toulání kolem Orlice 2015 - již 20. ročník.
Více informací na www.toulanikolemorlice.cz 

Taktické cvičení jednotek požární ochrany Pardubického kraje /LESNÍ POŽÁR- LICHKOV/
24.5.2015 byl vyhlášen cvičný poplach na požár lesa v obci Lichkov. Naše jednotka vyjela po obdržení telefonického ohlášení v 18,30h. V počtu 5 lidí Dušek Petr, Kouba Roman, Vašata Petr, Kalous Milan a Lukáč Andrej. Na místě požáru jsme s JSDH Studené na pokyn velitele zásahu zřídili čerpací stanoviště u řeky Tichá Orlice pro kyvadlovou dopravu vody cisternami, které je vzdáleno od místa zásahu cca 800m. Po vyhodnocení a ukončení cvičení jsme se vrátili na základnu do Těchonína, kde jsme připravili techniku na další výjezd. [ fotogalerie ]

29.5. 2015 (Petr Dušek)

V sobotu 16.května od 10:00 hod v areálu v Mladkově proběhla Okrsková soutěž hasičů. Náš hasičský sbor dal dohromady pět družstev. Družstvo mužů a žen a tři družstva mladých hasičů. Muži se umístili ve své kategorii na prvním místě, ve složení - Milan Kalous, Vlastimil Všetička, Lukáš Vaníček, Roman Kouba, Andrej Lukáč a Honza Lukáč. Bohužel jich bylo málo a museli si vypůjčit strojníka Martina Faltuse z SDH Lichkov. Ženy se umístily taktéž na prvním místě ve své kategorii, ve složení - Lenka Dušková, Jana Trojanová, Alena Hejlová, Martina Foglová a Zuzana Jurová. Stejně jako muži se nedaly bohužel dohromady a vypůjčily si dvě ženy z SDH Studého. Za což oběma sborům moc děkujeme :) Družstva dětí, kteří jely bojovat a zabojovaly přivezly domů dvě krásná první místa a jedno páté místo. Dvě družstva soutěžila v kategorii Mladší žáci, tam vyhrály první a páté místo a v kategorii Starší žáci vyhrály první místo.Všem zúčastněním ještě jednou GRATULUJEME :) [ fotogalerie ]

27.5. 2015 (Hana Všetičková)

Dne 30.dubna proběhlo tradiční Pálení čarodějnic u hasičárny. Děkujeme dětem z místní základní školy, že nám vyrobily čarodějnici, kterou jsme  společně potom zapálili. Fotky z akce jsou k vidění v naší fotogalerii. [ fotogalerie ] [ plakát ]

12.5. 2015 (Hana Všetičková)

Dne 17.dubna proběhla hasičská brigáda na hasičárně. Všem zúčastněným děkujeme, že si našli čas a přišli pomoci s úklidem.  fotogalerie 

29.4. 2015 (Hana Všetičková)

 

Dne 11.4.2015 jsem se zúčastnil jako delegát za náš hasičký sbor Těchonín schůze Na shromáždění delegátů sborů dobrovolných hasičů okresu Ústí nad Orlicí, které se konalo v Kulturním domě v Českých Heřmanicích. Volil se zde starosta okresu Ústí nad Orlicí a tím je pan Mgr.Jan Růžička.

13.4. 2015 (Vlastimil Všetička)

Dne 1.4.byla povolána naše zásahová jednotka k technické pomoci odstranění nebezpečných stavů. Stodola hrozící pádem na komunikaci. Po příjezdu jsme zabezpečili komunikaci a okolní prostor proti vstoupení obyvatel do tohoto nebezpečného prostoru. Byla povolána též zásahová jednotka z Mladkova a profesionální HZS Králíky. Druhý den přijeli HZS z Hlučína a tuto stodolu zbourali - hrozící stav pádem. fotogalerie ] [ video ]

13.4. 2015 (Vlastimil Všetička)

Do fotogalerie byly přidány diplomy našich hasičů.

19.3. 2015 (Hana Všetičková)

Dne 3.3. 2015 byli přát starosta sboru Vlastimil Všetička s velitelem sboru Petrem Duškem k životnímu jubileu-90let panu Ladislavu Filipovi. GRATULUJEME...

4.3. 2015 (Hana Všetičková)

V sobotu 28.2.2015 proběhl Hasičský ples na sále hostince U Mostu v Těchoníně. K tanci a k poslechu nám po celý večer hrála skupina DORAX. Pro přítomné byla připravena bohatá malá i velká tombola a dvoje taneční vystoupení. Všem děkujeme za účast Fotky z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii. (plakát)

29. 2. 2015 (Hana Všetičková)

V sobotu 14.února proběhl Masopust, na kterém jsme zajišťovali pohoštění a občerstvení na hasičárně pro průvod masek,ale také pro místní občany z Těchonína a z okolí, který přišli nebo přijeli tento tradiční pochod podpořit. [ fotogalerie ]

19. 2. 2015 (Hana Všetičková)

V hasičské zbrojnici byl vyměněn stávající plynový kotel za nový a také se nově můžete připojit na internet - WIFI.

10. 2. 2015 (Hana Všetičková)

Dne 17.ledna proběhla VVH našeho sboru v penzionu Otmarka. Na úvod si pro nás připravili program naši mladí hasiči. Při této příležitosti předal starosta sboru Vlastimil Všetička stužky za věrnost k sboru paní Aleně Leichtové (30let) a panu Františku Chlákovi (50let). Také jsme předali medaili svatého Floriána panu Ladislavu Filipovi. Na VVH se přijeli podívat  členové z SDH Studené, z SDH Lichkov a náš starosta obce Těchonín Daniel Krejsa. [ fotogalerie ]

19. 2. 2015 (Hana Všetičková)

 

2014


Fotogalerie doplněna o fotky ze soustředění MH a více o soustředění se můžete dozvědět v sekci MH.

24. 9. 2014 (Hana Všetičková)

pátek 12. září jsme byli povoláni k požáru tkalcovny. Na místo se sjelo 8 hasičských jednotek s 11 cisternami. Zasahující jednotky na místě: profesionální - Králíky, Žamberk, Ústí nad Orlicí a dobrovolní hasiči - Těchonín, Mladkov, Jablonné nad Orlicí, Lichkov a Králíky. Příčina vzniku požáru byla technická závada - zkrat ve zpětném motoru ve spodní části tkacího stroje. Naše jednotka byla na místě zásahu první a připravila se na dočerpávání cisteren vodou z řeky. Jelikož nemohli pro hustý a štiplavý kouř zasahovat přímo v tkalcovně. Po uhašení požáru jsme vypomohli s přikrýváním světlíků  a na závěr po předání od velitele zásahu naší jednotce jsme ve firmě Kumpers drželi hlídku, která měla zabránit případnému obnovení požáru. Od ředitele společnosti mám předat poděkování za včasný zásah a výpomoc po požáru naší zásahové jednotce a všem dobrovolným a profesionálním sborům, kteří zasahovali u požáru. Fotografie z požáru jsou k vidění ve fotogalerii

24. 9. 2014 (Hana Všetičková)

21. června naše obec oslavila významné výročí 500 let od první písemné zmínky o Těchoníně. Ukázali jsme návštěvníkům starodávnou i současnou techniku našeho sboru. Hasiči z Nekoře přispěli svou troškou do mlýna a předvedli nám jejich nový vůz IVECO. Nechali jsme návštěvníky oslav nahlédnout do naší nově upravené a vyzdobené hasičské zbrojnice. Připravili jsme si pro ně úspěchy našich mladých hasičů, mužů i žen a dřívější a současné fotografie našeho sboru a také prezentaci fotek a videí. Podíleli jsme se samozřejmě na občerstvení při těchto oslavách. Fotek z oslav je strašně moc, tak členové našeho sboru je uvidí na naší VVH nebo si je můžete zakoupit na dvd. Fotografie z celého dne zdokumentovala Tereza Velehradská.A něco málo k vidění můžete vidět v naší fotogalerii

22. 9. 2014 (Hana Všetičková)

Dne 30. srpna proběhlo Loučení prázdnin u hasičárny. Měli jsme připravené bohaté občerstvení a nechybělo ani grilované selátko. Fotky z této akce jsou k vidění ve fotogalerii

3. 9. 2014 (Hana Všetičková)

Dne 11. července proběhla tradiční Časovka ,,Pouťový koláč". Zajistili jsme pro závodníky i fanoušky tohoto sportu bohaté občerstvení, do kterého se s námi zapojili i naši mladí hasiči. Fotky k vidění ve fotogalerii

26. 8. 2014 (Vlastimil Všetička)

3. července proběhl zátěžový test na naši opravené PPS 12.
Fotky ve fotogalerii

26. 8. 2014 (Vlastimil Všetička)

Kolonka Mladí hasiči doplněna o informace z výletů, závodů, zkoušek MH a o fotky z těchto akcí.

14. 7. 2014 (Jana Trojanová)

V pátek 13. června jsme připravili pro místní školku, základní školu a ostatní děti z Těchonína dětský den nazvaný ,,Indiánské vítání léta". Nachystali jsme si pro děti různé disciplíny a nechyběl ani skákací hrad. Dále jsme pro ně měli připravenou ukázku od psovodů vojenské policie a přijeli jako každý rok i vojáci z místních kasáren. Na závěr si děti opekly buřtíky nad ohněm. Fotky z tohoto dne jsou k vidění ve fotogalerii

28. 6. 2014 (Vlastimil Všetička)

Dne 24. května 2014 se konalo Toulání kolem Orlice, kde jsme zajišťovali pro místní občany Těchonína a turisty, kteří přišli tento pochod podpořit, pohoštění a občerstvení. Pochodu se také zúčastnila část našich mladých hasičů, která šla 13km trasu.
Více z pochodu ve fotogalerii

28. 6. 2014 (Vlastimil Všetička)

17. května jsme odjeli na okrskové závody do Mladkova, kterých se zúčastnilo družstvo mužů i žen. Muži se umístili na 3.místě ve složení závodníků - Milan Kalous, Vlastimil Všetička, Lukáš Vaníček, Roman Kouba, Petr Vašata, Petr Dušek a Andrej Lukáč. Družstvo žen se umístilo na  1.místě ve složení - Žaneta Budišová, Hana Všetičková, Lenka Dušková, Lucie Vaníčková, Zuzana Jurová, Jana Trojanová a Alena Hejlová. Jako rozhodčí za Těchonín nás jel podpořit Michal Budiš.
Fotky zde

19. 6. 2014 (Vlastimil Všetička)

9. 5.-10. 5. se naši mladí hasiči zúčastnili dvoudenní soutěže v obci svatý Jiří na Orlickoústecku, která se nazývá ,,O pohár obce Svatý Jiří".
Výsledky závodů: Požární útok 15. místo, Štafeta 4x60m - 19. místo, Štafeta dvojic - 8. místo, Štafeta 400m - 21. místo. Celkově se umístili na 19. místě z 23. družstev.
Fotogalerie doplněna o fotky z těchto závodů.

13. 6. 2014 (Vlastimil Všetička)

Opět jsme využili dotaci z Pardubického kraje a nechali jsme opravit naši přenosnou stříkačku PPS 12. Opravu stříkačky provedla firma Tital Company z Olomouce.
Jak vypadala dříve a jak vypadá dnes, se můžete podívat v naší fotogalerii

13. 6. 2014 (Vlastimil Všetička)

Dne 30. dubna jsme uspořádali Pálení čarodějnic u hasičárny, kde jsme zapálili čarodějnici, kterou nám udělaly děti z místní základní školy. Fotky z této akce jsou k vidění ve fotogalerii

2. 6. 2014 (Vlastimil Všetička)

Na konci března a záčátkem dubna proběhla výmalba garáže, podlahy, radiátorových trubek, byl udělán nově regál na hasičské vybavení, proběhlo celkové vyklizení nepotřebného materiálu, PHMky, také byl přidělán hasičský znak do garáže a natážená voda. Všem zúčastněným děkuji, že si udělali čas a podíleli se na této opravě.
Více ve fotogalerii

2. 6. 2014 (Vlastimil Všetička)

V pátek 21. 3. od 16,00hod se koná hasičská brigáda na hasičárně. Uskuteční se za každého počasí!!!

19. 3. 2014 (Vlastimil Všetička)

Dne 15. února 2014 se konal od 19,00hod na sále v Hostinci U mostu Hasičský ples. Fotky z plesu jsou k vidění v naší fotogalerii
Děkuji všem, kteří se podíleli na hasičském plese, ale především všem našim sponzorům - Dokument ples_2014_sponzori.pdf

18. 2. 2014 (Vlastimil Všetička)

Dne 18. 1. 2014 od 17,00hod proběhla Výroční valná hromada našeho sboru v penzionu Otmarka. Fotky z VVH + pozvánku můžete vidět ve fotogalerii

1. 2. 2014 (Vlastimil Všetička)

 

2013


Dne 15.-16. listopadu 2013 se konalo školení vedoucích v Nekoři. Školení se zúčastnili Michal Budiš a Roman Kouba. Na základě absolvování školícího kurzu a složené zkoušky získaly kvalifikaci III. stupně vedoucího mládeže SH ČMS ,,minimum“. Gratuluji!!!

19. 11. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 2. 11. 2013 se konala hasičská brigáda pod školou, do které se s námi zapojil i náš starosta obce Těchonín Daniel Krejsa. Více ve fotogalerii

6. 11. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 29. 10. nám bylo předáno vozidlo po zástavbě pro náš SDH Těchonín. V ceně 110 tis Kč bylo provedeno olakování RAL8280, polep vozidla, zástavby nákladového prostoru, dodání a instalace světelné signalizace a homologace vozidla od firmy TitalCompany. Více ve fotogalerii "Rekonstrukce dodávky"

3. 11. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 15. 10. proběhla hasičská brigáda, do které jsme zapojili i naše mladé hasiče. Více z brigády ve fotogalerii

29. 10. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 12. 10. se zúčastnili naši mladí hasiči závodu požární všestrannosti v Horní Čermné. Více o tom se můžete dozvědět v kolonce Mladí hasiči a fotky ze závodů jsou k vidění ve fotogalerii

28. 10. 2013 (Vlastimil Všetička)

Ve středu 25. 9. si odvezla firma Titalcompany náš DA Ford Transit, který by měl být hotový max. do 30 dní. Budu postupně přidávat fotografie a nebo to můžete sledovat sami na www.titalcompany.cz

8. 10. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 24. srpna se konalo grilování prasete u hasičské zbrojnice. Fotografie jsou k vidění ve fotogalerii

2. 10. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 9.- 11. 8. proběhlo soustředění mladých hasičů na Kašparově chatě mezi Mladkovem a Českými Petrovicemi. Více o tom se můžete dozvědět v Těchonských listech ,,Podzim 2013" a fotky ze soustředění jsou k vidění v naší fotogalerii

19. 8. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 3. srpna se zúčastnilo naše družstvo žen závodů v Lichkově, kde se umístily na krásném prvním místě. Více ze soutěže ve fotogalerii

19. 8. 2013 (Vlastimil Všetička)

Fotogalerie doplněna fotkami z Pouťového koláče, který se konal 12. července u hasičárny. Při této příležitosti jsme využili náš nově zakoupený gril na kuřata.

15. 8. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 22. června se naši mladí hasiči zúčastnili závodů v Lichkově. Více o tom v kolonce mladí hasiči a ve fotogalerii

14. 7. 2013 (Vlastimil Všetička)

7. června se uskutečnil dětský den nazvaný ,,Vítání léta". Více o něm se můžete dozvědět v Těchonských listech a ve fotogalerii

11. 7. 2013 (Vlastimil Všetička)

5. července se koná členská schůze od 18,00 hod na hasičárně.

28. 6. 2013 (Vlastimil Všetička)

8. června se konalo focení našeho SDH Těchonín. 
Více ve fotogalerii

28. 6. 2013 (Vlastimil Všetička)

Kolonka mladý hasiči doplněna o referát a fotogalerie o fotky z dvoudenních závodů v Dolní Lipce. Článek napsala Budišová Žaneta.

18. 6. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 25. května 2013 se konalo Toulání kolem Orlice, kde jsme zajišťovali pro místní občany Těchonína a turisty, kteří přišli tento pochod podpořit, pohoštění a občerstvení. Pochodu se také zúčastnila část našich mladých hasičů, která šla 13km trasu.
Více z pochodu ve fotogalerii

7. 6. 2013 (Vlastimil Všetička)

TUTO SOBOTU 8. června  SE KONÁ FOCENÍ NAŠEHO SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ TĚCHONÍN OD 14,00hod U HASIČSKÉ ZBROJNICE. KDO MÁ TRIKO A UNIFORMU DORAŽTE V NÍ.

4. 6. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 18. května se konali hasičské závody v Mladkově, kterých se zúčastnilo naše družstvo mužů i žen. Družstvo mužů, ve složení Trejtnar Radim, Lukáč Andrej, Urban Leoš, Kalous Milan, Liebich Ladislav, Vašata Petr a Urban Jaromír ml. se umístilo na druhém místě s časem 00:38:39 a ženské družstvo ve složení Dušková Lenka, Trojanová Jana, Budišová Žaneta, Hejlová Alena, Jurová Zuzana, Mišáková Eva, Vaníčková Lucie, Papoušková Andrea a Foglová Martina také na druhém místě s časem 00:33:20.
Fotogalerie doplněna o fotky ze soutěže.

1. 6. 2013 (Vlastimil Všetička)

Kolonka Mladí hasiči doplněna o článek ze závodů a video. Fotogalerie doplněna fotkami. Článek napsala Budišová Žaneta.

29. 5. 2013 (Vlastimil Všetička)

Tuto sobotu 25. května 2013 se koná Toulání kolem Orlice, kde bude náš sbor dobrovolných hasičů zajišťovat posezení a pohoštění pro místní občany Těchonína a turisty, kteří přijdou tento pochod podpořit. Můžete se těšit na guláš, gulášovou polévku, langoše, uzenou kýtu a samozřejmě nebude chybět na uhašení žízně nějaká ta limonáda a pivečko. Všichni jste srdečně zváni!!! 

21. 5. 2013 (Vlastimil Všetička)

30. dubna se konalo Pálení čarodějnic u hasičské zbrojnice, kde jsme využili nově zakoupený zahradní stan 10x5m.
Fotogalerie doplněna o fotky z této akce.

16. 5. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 27. 4. 2013 se konala hasičská brigáda za účelem úklidu hasičské zbrojnice a okolo ní. Letos poprvé byla i hojná účast, protože jsme do ní zapojili i naše mladé hasiče. Všem zúčastněným moc děkuji!!!
Fotogalerie doplněna o fotky z brigády.

16. 5. 2013 (Vlastimil Všetička)

V sobotu 18. 5. 2013 od 13,00 hod se konají hasičské závody v Mladkově. Zúčastní se, jak družstvo mužů, tak i družstvo žen.
Všichni jste srdečně zváni.

V neděli 19. 5. 2013 se konají hasičské závody v Lukavici, na které se připravují naši mladí hasiči. Tak kdo má čas a chuť, může je přijet podpořit svými hlasivkami :-)

14. 5. 2013 (Vlastimil Všetička)

Dne 27. dubna 2013 se koná hasičská brigáda od 9,00 hod u hasičské zbrojnice. Úklid okolo a v hasičárny + příprava na čarodějnice.

20. 4. 2013 (Vlastimil Všetička)

V pátek 19. 4. od 18.00hod se koná členská schůze na hasičárně. Téma - čarodějnice a jarní úklid hasičárny.

16. 4. 2013 (Vlastimil Všetička)

31. 3. 2013  náš kroužek mladých hasičů vyrazil na exkurzi k ústecko-orlickým profesionálním hasičům.
Více ve fotogalerii a kolonce mladí hasiči.

14. 4. 2013 (Vlastimil Všetička)

Fotogalerie doplněna o fotky z krytého bazénu v Ústí nad Orlicí,který navštívili naši mladí hasiči 2. 3. 2013.

14. 4. 2013 (Vlastimil Všetička)

Pět členů našeho dětského hasičského týmu získalo kvalifikaci 
PREVENTISTA-JUNIOR - Trejtnar Daniel, Leicht Tobiáš, Tomeš Jakub, Polzer Štěpán a Žofka Vojtěch. Tímto bych vám chtěl pogratulovat.

10. 4. 2013 (Vlastimil Všetička)

16. 2. 2013 se konal hasičský ples. Ještě jednou děkuji všem, kteří se podíleli na této akci.
Fotogalerie doplněna o fotky z hasičského plesu.

22. 2. 2013 (Vlastimil Všetička)

V sobotu 12.1.2013 od 16,30 hod v restauraci Otmarka proběhla naše výroční valná hromada SDH Těchonín.
Více ve fotogalerii.

14. 1. 2013 (Vlastimil Všetička)

V říjnu jsme se opět zúčastnili námětového cvičení na Studeném, ve spolupráci s SDH Studené, SDH Mladkov a SDH Lichkov. Letošním tématem byla doprava vody za účelem uhašení stohu suché trávy. Více ve fotogalerii.

13. 1. 2013 (Vlastimil Všetička)

 

2012


29.- 30. listopadu 2012 se konalo školení vedoucích v Nekoři. Školení se zúčastnily Lenka Dušková a Jana Trojanová. Na základě absolvování školícího kurzu a složené zkoušky získaly kvalifikaci III. stupně vedoucího mládeže SH ČMS ,,minimum“. Gratuluji!!!

23. 12. 2012 (Vlastimil Všetička)

V sobotu 12. 1. 2013 se od 16,30 h v Otmarce koná Výroční valná hromada SDH Těchonín

4. 12. 2012 (Vlastimil Všetička)

13. 10. se naše družstvo mladých hasičů zúčastnilo závodů v Kunčicích, více informací v sekci Mladí hasiči a ve fotogalerii.

17. 10. 2012 (Vlastimil Všetička)

Tuto sobotu 13. října 2012 od 9,00 hod se koná ,,Branný závod všestrannosti" v Kunčicích - Letohrad. Reprezentovat náš sbor pojedou dvě družstva dětí. Kdo máte zájem, určitě se přijeďte podívat a podpořit je.

9. 10. 2012 (Vlastimil Všetička)

Dne 13. září 2012 od 16,30 hod se koná první schůzka mladých hasičů. 

10. 9. 2012 (Vlastimil Všetička)

18. srpna se konala brigáda za účelem přípravy dřeva na příští rok. Děkuji všem , kteří se zúčastnili. Více ve fotogalerii

6. 9. 2012 (Vlastimil Všetička)

Dne 4. srpna se zúčastnilo naše družstvo žen hasičských závodů, které se konaly v Lichkově ,,O pohár starosty obce Lichkov“ a ,,Pevnost Boyard“, v obou závodech se umístily na krásném prvním místě. Více ve fotogalerii

5. 9. 2012 (Vlastimil Všetička)

Dne 21. 7. se konaly závody v Prostřední Lipce o Lipecký pohár, kterého se zúčastnilo naše družstvo žen, které se umístilo na třetím místě. Fotografie ze závodů najdete ve fotogalerii

4. 8. 2012 (Vlastimil Všetička)

Fotogalerie doplněna fotkami z Pouťového koláče, který se konal 13. července u hasičárny.

1. 8. 2012 (Vlastimil Všetička)

Dne 22. června se konalo Vítání prázdnin pro místní školu a školku a těchonínské děti. Děkuji všem sponzorům, kteří přispěli na tuto akci a také členům SDH a především pí. Martině Pavlišové, pí. Aničce Břinčilové, pí. Tereze Velehradské, pí. Petře Martínkové a její dceři,
pí. Haně Jentschkové a pí. Motyčkové, které nám s touto akcí pomohly. Pro děti byly připraveny různé disciplíny, ale také skákací hrad nebo projížďka hasičským autem, kterou nám zajistil SDH Lichkov, pan Jan Doleček.
Plakát akce + sponzoři 
Více ve fotogalerii.

16. 5. 2012 (Vlastimil Všetička)

Doplněny fotky z Valné hromady, pálení čarodejnic a závodů v Boříkovicích.

16. 5. 2012 (Vlastimil Všetička)

V letošním roce jsme nechali vyhotovit našeho SDH. Znak bude umístěn na hasičské zbrojnici. Foto zde

15. 5. 2012 (Vlastimil Všetička)

V sobotu 12. 5. 2012 se v Boříkovicích od 13,00 hod konají hasičské závody. Zúčastní se jak mužstvo chlapů, tak i žen.
Všichni jste srdečně zváni.

10. 5. 2012 (Vlastimil Všetička)

 

2011


Dne 7. 1. 2012 se uskuteční VVH sboru od 16,30 h v PENZIONU OTMARKA. Všichni členové jste srdečně zváni.
Starosta sboru Vlastimil Všetička

20. 12. 2011 (Vlastimil Všetička)